השקעות נדלן בפורטוגל: כל מה שחשוב לדעת

תוכן עניינים

 

השקעות נדלן בפורטוגל הפכו בעיני ישראלים רבים להזדמנויות השקעה משתלמות. בשנים האחרונות גילו הישראלים את הפוטנציאל הגלום בהשקעה ביעד הנכסף – פורטוגל, השקעות נדלן בליסבון ופורטו צברו תאוצה וכיום הן נחשבות להשקעה בטוחה בקרקע פורייה וזאת בעקבות האטרקטיביות של היעד, מחירי הנדלן הנמוכים והתשואה הטובה בהשוואה ליוקר המחייה בישראל ולמחירי הנדלן שהרקיעו שחקים.

במידה ואתם מתכננים לקנות נדלן בפורטוגל בין אם זה למטרות השקעה או לצורך מגורים – חשוב שתכירו את דיני המס הפורטוגלי בתחום הנדלן. רכישת נכס הוא עניין מהותי שיש לו השלכות הרות גורל על עתידכם, לכן חשוב שתתייעצו עם עורך דין נדלן ותהיו שקולים, מיודעים וחכמים טרם רכישת נדלן בפורטוגל ותבצעו בדיקה מקיפה, בהתייחס לכל הדקויות, ותחשבו תשואה עתידית וכדאיות כלכלית.

אמנת מס בין ישראל לפורטוגל

בין מדינת ישראל לבין פורטוגל קיימת אמנת מס. אמנת המס נועדה למנוע תשלומי כפל במס, לעודד שגשוג עסקי בין המדינות ולסייע באכיפת תשלומי המס על ידי תושבי פורטוגל או ישראל שמנסים להתחמק תשלומי המיסים. בעת השקעות נדלן בפורטוגל חשוב לדעת את סעיפי האמנה בכדי להימנע מתשלום כפול, אז אם חשוב לכם לבצע עסקת נדלן חכמה ומיטבית המאמר הבא הוא במיוחד בשבילכם.

השקעות נדלן בפורטוגל

סוגי המיסים המוטלים בעת רכישת נדלן בפורטוגל

כל משקיע ישראלי שרוכש נדלן בפורטוגל מחויב בתשלומי מיסים. ישנם מספר סוגי מיסים לתשלום: מס העברה, מס בעלות על נכס ומס בולים.

  • מס העברה (IMT) – מס ייעודי שמוטל על כל משקיע שקונה נכס מיד שנייה. מס העברה מחושב ביחס לערך הנכס – והקונה נדרש בתשלום 5-6.5% אחוז מערכו (תלוי בסוג הנכס, מיקומו וייעודו). ישנם מקרים שבהם ניתן לקבל פטור מתשלום מיסי העברה.
  • מס בולים (IS) – מס בולים הינו מס רכישה בגובה של 0.8% משווי הנכס. קחו בחשבון שמס בולים מגיע לסכום כולל של 7% בעת הרכישה. מס בולים מוטל בעת רכישה ומכירה של נכס ובעת לקיחת משכנתה בפורטוגל.
  • מס בעלות על נכס (IMI) – מס בעלות על נכס הוא המס המקביל של הארנונה בישראל, מדובר במס שנתי המוטל מידי שנה על הרוכש מידי שנה מרגע רכישת הנכס ואילך. חישוב IMI מבוצע לפי ערך הנכס כפול שיעור המס המוגדר בחוק העירוני, גובה שיעור מס בעלות המקובל נע בין 0.3% ל-0.5%, כאשר המס המקסימלי לא יעלה על 0.8%.

מס הכנסה על שכירות נכס בפורטוגל

במידה ורכשתם נכס במטרה להשכיר אותו קחו בחשבון מס על הכנסות משכירות נכס בגובה של 28%. מס זה מחושב לאחר ניכוי ההוצאות על פי דיני מיסים בפורטוגל. אגב אם אתם בעלי חברה, דעו שהמס לחברות על הכנסות משכירות הוא בגובה של 21% אז תתייעצו בנושא עם עורך דין נדלן ותבדקו האם שווה לכם לרכוש את הנדלן על ידי חברה מקומית.

כמובן, שהשקעות נדלן בפורטוגל מצריכות תשלום גם לרשויות בישראל, כאשר המשקיע יכול לבחור את אופן התשלום של המס – בניכוי של עד 15% מדמי השכירות ברוטו מבלי לבצע ניכוי הוצאות ותשלום מיסים לרשויות בפורטוגל, או לחילופין בדיווח למס הכנסה על הכנסה מדמי שכירות וכך יקבל המשקיע ניכוי הוצאות וזיכוי בגין תשלום מיסים בפורטוגל.

ליצירת קשר עם עו"ד עמית סלע התקשרו
052-599-3204 או שלחו פרטים:

האם ניתן לקבל פטור מתשלום מיסים בפורטוגל?

על פי דיני המס בפורטוגל ישנם מקרים שבהם ניתן לקבל פטור מתשלום מס כלשהו. למשל:

· ניתן לקבל פטור מתשלום מס בעלות על נכס (IMI) במידה והכנסתו השנתית של בעל הנכס נמוכה מסכום של 15,295 אירו לשנה. את הפטור למס IMI מגישים לרשויות בפורטוגל שבוחנות את כל הקריטריונים למתן פטור ממס בעלות על נכס.

· ניתן לקבל פטור גם מתשלום מס העברה (IMT) במקרים שהנכס משמש כמקום מגורים עיקרי של בעל הנכס, ובתנאי שערך הנכס נמוך מ- 92,407 אירו בתנאי שהנכס ממוקם בחלק היבשתי של פורטוגל, או נמוך מ- 115,509 אירו במקרה שהנכס ממוקם בחבלי פורטוגל האוטונומיים.

מדוע השקעות נדלן בפורטוגל צוברות תאוצה?

ראשית, פורטוגל היא מדינה שמשתייכת למדינות האיחוד האירופי ותוכלו לרכוש נכס בעלויות נמוכות יחסית לתשואה הפוטנציאלית שצפויה לנסוק באופן משמעותי עם הזמן. פורטוגל צוברת תאוצה ומתפתחת בקצב מסחרר, ויחד עם זאת הנדלן נותר במחירים נמוכים ואינו עולה ביחס לקצב ההתפתחות המהיר. מדובר ביתרון אדיר ובהזדמנות פז להשקעות נדלן בפורטוגל בקרב המשקיע הישראלי.

נדלן להשקעה בפורטו ובליסבון: מחירים ותשואה

הערים במרכזיות המהוות מוקד השקעות נדלן הן: ליסבון ופורטו. בליסבון, עיר הבירה של פורטוגל, תוכלו לקנות נכס להשקעה במרכז העיר החל מ-250 אלף יורו ועד 350 אלף יורו. עיר נוספת שמשקיעים רבים נוהרים אליה היא פורטו – עיר הנמל של פורטוגל. בפורטו תוכלו למצוא נכס להשקעה במחירים נמוכים באופן משמעותי החל מ-150 אלף יורו ועד 250 אלף יורו. התשואה של נדלן בפורטו ובליסבון נעה בין 6%-8% לשנה כשהיא נמצאת במגמת עלייה מתמדת.

התייעצות עם עורך דין נדלן לפני השקעה בנכס בפורטוגל: לעסקת נדלן בטוחה!

כמשקיעים פוטנציאליים שמעוניינים לבצע עסקת נדלן טובה ומוצלחת עליכם לבדוק את כל הפרמטרים הכלכליים, העסקיים והמשפטיים ולקבל ליווי צמוד וייעוץ משפטי מקצועי בדרך אל העסקה המיוחלת, וזאת על מנת שידכם תצא על העליונה, שלא תקנו חתול בשק ותבצעו השקעה חכמה ואחראית. הצוות המקצועי שלנו בראשותו של עורך דין עמית סלע עומדים לרשותכם לכל שאלה – צרו קשר עוד היום להתייעצות שתוביל אתכם לעסקה שקולה, חכמה, כדאית ובטוחה.

האמור לעיל נתון לשינויים, אינו מהווה מידע ייחודי לנכס מסוים ועל כן הערכים או הנתונים המספריים יכולים להשתנות ממקרה למקרה. האמור אינו מהווה חוות דעת או מקור להסתמכות מבלי לקבל ייעוץ ספציפי.

שיתוף :

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב telegram
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
עו''ד עמית סלע

עו''ד עמית סלע

עו״ד עמית סלע, עו״ד בכיר בתחום הנדל״ן, התכנון ובניה והתחדשות עירונית מזה כ-20 שנים, שותף בכיר (בעבר) באחד ממשרדי עורכי הדין הגדולים בישראל. עמית הינו מוסמך כמבקר פנים מטעם אוניברסיטת חיפה בהצטיינות יתרה וכן חבר בועדת מקרקעין של לשכת עורכי הדין.

דילוג לתוכן